ד״ר גל גולדהבר

גריאטרית מומחית

ד"ר גולדהבר סיימה את לימודי הרפואה באוניברסיטת תל אביב ולאחר מכן התמחתה בגריאטריה במרכז הרפואי מאיר בכפר סבא שם הניחה את היסודות לטיפול באוכלוסיה המבוגרת והתמחתה בטיפול במטופלים עם ריבוי מחלות רקע מורכבות, תסמונות גריאטריות, ירידה קוגניטיבית ותפקודית, מעקב ושינוי משטר תרופתי מורכב, הערכת כשירות, טיפול פסיכוגריאטרי וכן טיפול בסוף החיים. בנוסף, ד"ר גולדהבר עברה הכשרה מקיפה של משרד הבריאות בטיפול פליאטיבי ועבדה בצבר רפואה שם רכשה ידע ונסיון בטיפול ביתי במטופלים הסובלים ממחלות מאיימות חיים החל בדמנציה מתקדמת , אי ספיקת לב, מחלות נוירודגנרטיביות אחרות וכלה במטופלים אונקולוגיים בסביבתם הטבעית – בבית. ד"ר גולדהבר היא גם מנחה בחוג לחינוך רפואי באוניברסיטת תל אביב שם היא מנחה סטודנטים בתחום של תקשורת עם מטופלים ומשפחותיהם ואתיקה רפואית. ד"ר גולדהבר כעת מתמחה ברפואה פליאטיבית במרכז הרפואי שיבא בתל השומר.

רותי גילון אליאס

אחות מוסמכת

לרותי מעל עשור של נסיון בעבודה במחלקה לרפואה דחופה במרכז הרפואי סוראסקי בתל אביב וכן נסיון של מספר שנים בטיפול פליאטיבי בצבר רפואה שם טיפלה במאות חולים המתמודדים עם מחלות חשוכות מרפא במסגרת הביתית תוך מתן מענה לצרכים הרפואיים והרגשיים של המטופלים ומשפחותיהם במסירות גדולה.  כמו כן, רותי בעלת תואר שני במשפטים מאוניברסיטת בקינגהאם באנגליה וכן השלימה לימודי טיפול זוגי ומשפחתי באוניברסיטת תל אביב ובעלת תעודה כמגשרת. לימודים אלו הקנו לרותי כישורים יוצאי דופן בתקשורת עם מטופלים ובני משפחותיהם בעת משברי חיים תוך מתן תמיכה עוטפת, מנחמת ויעילה.

איך הגענו לכאן?

המסע המשותף שלנו החל בטיפול משותף במטופלים במסגרת עבודתנו בצבר רפואה שם זכינו ללוות יחד מספר מטופלים. במהלך עבודתנו המשותפת הרגשנו שאנו חולקות מסירות ורגישות מיוחדות למטופלים שלנו ולמסע שלהם ושהדינמיקה ביננו היא יוצאת דופן עם יכולות המשלימות אחת את חברתה. במהלך עבודתנו וכן בהמשך הקשר שנרקם בינינו הגענו להבנה ברורה שאנו רוצות להקים ביחד מערך טיפול בבית בו מקצועיות רפואית מהמדרגה הראשונה ומסירות גדולה למטופלנו הן שם המשחק – טיפול אישי, רגיש, מכיל ומקיף אשר תומך במטופל ובמשפחתו ללא פשרות. הבנו שאנחנו לא רק קולגות אלא שותפות למסע משמעותי מאוד עבורנו ועבור המטופלים שלנו. אנו גאות היום להקים יחד את "טיפול תומך" בו נוכל לתת את איכות הטיפול לה אנו מאמינות שהמטופלים שלנו כל כך זקוקים על הצד הטוב ביותר.